Kolorowe Jeziorka - jedno z najpiękniejszych miejsc Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Położone są na północnym zboczu Wielkiej Kopy w pobliżu miejscowości Wieściszowice. Na tym terenie rozmieszczone są trzy jeziorka: purpurowe, błękitne i zielone.Niesamowite zabarwienie wody jeziorek stwarza wręcz bajkowy nastrój. Kolor wód jest związany z występowaniem różnych związków chemicznych.

Historia tego miejsca ma już 900 lat. Łączy ze sobą miejscowości Mniszków (w którym rozpoczęło się wydobycie kruszców z początkiem XII w.) i Miedziankę, która w XIV w. została z niego wyodrębniona.

Według starych kronik niemieckich, rozwój górnictwa na terenie Mniszkowa i późniejszej Miedzianki rozpoczął się w drugiej połowie XII wieku. Na ziemie te przybył Laurentius Angelus (Lorenz Angel vil Agigel), rzekomy odkrywca złóż rud w Kowarach. Podobno osiedlił się w powstającej osadzie nazywanej później Waltersdorf (Mniszków). Teren ten był zalesiony, więc wycinano masowo drzewa do budowy domów i powstających sztolni.

Pałac położony w zaciszu parku.

Nieznana jest dokładna data powstania pałacu w Ciechanowicach. Wiadomo jednak, że był to XVII wiek, kiedy to renesansowy dwór obronny został przebudowany. W 1846 r. posiadłość ponownie zostaje gruntownie przebudowana. W trakcie tej operacji całkowicie zatarły się ślady dawnej formy obiektu.